Dámská krosová kola

Dámská krosová kola

Dámská krosová kola neboli trekingová dámská kola jsou určena pro ženy i muže všech věkový kategorií a fyzických zdatností. Geometrie rámu napomáhá cyklistovi cítit se na kole skvěle! Velikost kol 28“ a pláště s jemným vzorkem zajišťují rychlou jízdu bez velké námahy.

Krosové kolo doporučujeme ženám, které jezdí rádi na kole, ale nehoní se za rekordy. Hodí se na jízdu po cyklostezkách a šotolinových cestách. Trekové kolo je rychlé, ale není určeno do velkého terénu.

Velikost rámu kola podle výšky

Velikost [„] 15″ 17″ 19″
Min. postava [cm] 145 155 170
Max. postava [cm] 158 172 185

Zaměřte se na značky dámských kol – dámská kola Kellys, Author, nebo Giant. Popřípadě vám seženeme i jinou značku. Poté se zaměřte na cenu dámského krosového kola a s tím související výbava dámského kola. Kola mají kotoučové brzdy, či klasické V-Brake brzdy. Kotoučové brzdy se dále dělí na brzdy hydraulické, které jsou kvalitnější a obsahují minerální olej a na brzdy mechanické. Co se týče vybavení, všechna dámská kola jsou vybavena přehazovačkou, či přesmykačem Shimano. Kvalita se liší dle ceny -> Čím dražší kolo, tím vyšší řada Shimano. Posloupnost řady shimano: sis, altus, acera, alivio, deore, lx/slx, XT, XT. Dále se můžete orientovat i dle rámu. Existuje rám železný, který je velice těžký a prodává se již velice málo. Dále jsou zde kola s duralovým rámem, které jsou odlehčené. Poslední možností jsou ty nejdražší kola, která jsou vybaveny karbonovým rámem, který je velice lehký.

Zobrazen 1. – 9. z 12 výsledků