Dámská kola

Dámská kola

Pánský rám není to pravé? Dámská kola jsou ideální volbou pro vás! Je libo kolo pro sportovní, nebo pohodovou jízdu? Pojďte si vybrat.

Dámská horská kola

Pokud jste fanynka trošku zábavnější jízdy a nechcete být svázána cyklostezkami, ale zároveň se stále chce cítit jako žena, určitě si užijete dámské horské kolo.

Horské kolo může mít klasický dámský rám, ale i sportovní ženský rám.

Dámská krosová kola

Vychutnáváte si pohodovou jízdu kolem řeky, nebo po městě? Jste vyznavačka jízdy po lesních cestách, ale terén vám nic neříká? Tak pro vás je jako stvořené dámské krosové kolo.

Jak vybrat dámské kolo?

Zaměřte se na značky dámských kol – dámská kola Kellys, Author, nebo Giant. Popřípadě vám seženeme i jinou značku. Poté se zaměřte na cenu dámského kola a s tím související výbavu jízdního kola. Kola mají kotoučové brzdy, či klasické V-Brake brzdy. Kotoučové brzdy se dále dělí na brzdy hydraulické, které jsou kvalitnější a obsahují minerální olej a na brzdy mechanické. Co se týče vybavení, všechna jízdní kola jsou vybavena přehazovačkou, či přesmykačem Shimano. Kvalita se liší dle ceny -> Čím dražší kolo, tím vyšší řada Shimano. Posloupnost řady shimano: sis, altus, acera, alivio, deore, lx/slx, XT, XT. Dále se můžete orientovat i dle rámu. Existuje rám železný, který je velice těžký a prodává se již velice málo. Dále jsou zde kola s duralovým rámem, které jsou odlehčené. Poslední možností jsou ty nejdražší kola, která jsou vybaveny karbonovým rámem, který je velice lehký.

Zobrazen 1. – 9. z 14 výsledků